Главная » Статьи » Міні-проекти з біології » Міні-проекти з біології

Де ми втрачаємо воду

Де ми втрачаємо воду? (Матеріали до міні-проекту, 5 клас)

Крапля за краплею: Де ми втрачаємо воду? (матеріали до міні-проекту, природознавство, 5 клас)

Вода відіграє неймовірно важливу роль для нашої планети, вода - це енергоносій, вода - це транспортна система, але найголовніше - це основа життя. Основа на якій колись зародилося життя і на якій вона підтримується досі. Вона ж лежить в основі формування клімату всієї планети...
Більше 70% поверхні Землі вкрито водою - це близько 361 млн км², але з них тільки 2,5% - прісна. Основна частина (98,8%) прісної води зосереджено в льодовиках, айсбергах і ґрунтових водах, інша частина в річках, озерах і атмосфері.
На жаль, запаси питної води виснажуються, її стає все менше і менше. За даними ООН щорічно близько 2 млрд людей страждає від нестачі питної води. За деякими прогнозами через кілька десятиліть це число збільшиться до 4 млрд. Через забруднення навколишнього середовища, джерел води і постійного зростання населення планети людство вже стоїть на порозі екологічної катастрофи.
Що ж може зробити кожна окрема людина, щоб зберегти запаси прісної води

Де ми втрачаємо воду?
Прісна вода використовується людиною для приготування їжі та для господарських потреб - миття, поливу, прання і т.д. Економним споживанням води вважається норма 100-120 літрів води на добу. До слова, у розвинених країнах витрачається 250-300 літрів, причому половина просто губиться, витікаючи в трубу.
Було підраховано, що в середньому людина витрачає на миття посуду під сильним напором близько 100 літрів води, приймаючи ванну витрачається близько 150 літрів, користуючись душем - 60-100 літрів води.
За один цикл пральна машина витрачає близько 50-60 літрів води.
Кап, кап - крапля за краплею тікає дорогоцінна вода з несправного крана. Навіть зовсім невеликий витік в змішувачі приносить втрату від 15 до 100 літрів на добу.

Як можна зберегти воду?
•По-перше, потрібно замінити або полагодити всі протікаючі крани в будинку.
•Під час гоління або чистки зубів закривайте кран, для зручності можна використовувати стаканчик. Це допоможе Вам зберегти від 6 до 30 літрів води.
•Використовуйте пральні та посудомийні машини тільки при повному завантаженні.
•Намагайтеся частіше користуватися душем, і рідше ванною. Так витрата води впаде в 2-3 рази.
•Коли споліскуєте посуд, миєте руки, фрукти або овочі відкривайте змішувач на середній натиск.
Ці поради можуть здатися дріб'язковими, непрактичними. Але подумайте чого можна досягнути, якщо кожна людина, кожна родина візьме собі за правило дотримуватися цих порад? Результат буде феноменальним - за оцінками вчених ці заходи дозволять знизити загальне споживання води практично в 3 рази. Тобто навіть ці дріб'язкові заходи дозволять значно відсунути або зовсім уникнути глобальної екологічної катастрофи, хмари якої все сильніше згущуються над світом.

Категория: Міні-проекти з біології | Добавил: Елена (08.11.2016)
Просмотров: 1097 | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
avatar