Главная » Статьи » Вчитель року з біології 2017 » Цикл уроків "Кров і кровообіг"

Урок-узагальнення з теми «Кровообіг і лімфообіг»

Урок-узагальнення з теми «Кровообіг і лімфообіг»

Мета уроку: узагальнити, систематизувати набуті учнями знання з теми «Кровообіг і лімфообіг»; розвивати навички узагальнення та систематизації знань, уміння аналізувати, творчо розв’язувати поставлені завдання; створювати атмосферу співробітництва та співдружності, виховувати ціннісне ставлення до свого здоров’я.

Очікувані результати: учні називають кровоносні судини; учні розпізнають на малюнках органи кровообігу; учні характеризують будову і роботу серця, властивості серцевого м’яза, будову кровоносних судин, кіл кровообігу, рух крові по судинах; учні застосовують знання для профілактики серцево-судинних захворювань.

Обладнання: роздруковані самостійні роботи, ручки.

Тип уроку: узагальнення знань з теми.

1. Організаційний етап

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мета уроку: узагальнити набуті знання з теми «Кровообіг і лімфообіг».

Завдання уроку:

— узагальнити знання з теми;

— систематизувати знання з теми;

— проконтролювати знання з теми;

— коригувати знання з теми.

2.Контроль знань.

І варіант

1 рівень
Завдання 1-6 мають по чотири варіанти відповідей, із яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Виберіть правильну відповідь.
1. Укажіть людину, яка при переливанні віддає кров:
А) донор;
Б) переносник;
В) реципієнт;
Г) потерпілий.

2. Виберіть камеру серця, де закінчується велике коло кровообігу:
А) праве передсердя;
Б) правий шлуночок;
В) ліве передсердя;
Г) лівий шлуночок.

3. Укажіть, якою буквою на малюнку позначені еритроцити: 

4. Позначте вміст еротроцитів в 1 мм3 крові у здорової людини :
А) 4-5 млн;
Б) 200-300 тис.;
В) 6-8 тис.;
Г) 1 млн.

5. Виберіть показник аналізу крові, що є ознакою запального процесу:
A) збільшення кількості тромбоцитів;
Б) збільшення кількості еритроцитів;
B) зменшення кількості еритроцитів;
Г) збільшення кількості лейкоцитів.

6. Виберіть судину, що бере початок з лівого шлуночка:
А) аорта;
Б) легенева артерія;
В) легенева вена;
Г) нижня порожниста вена.

2 рівень
Завдання 7 передбачає вибір КІЛЬКОХ правильних  варіантів відповідей із запропонованих варіантів.
7. Укажіть ознаки, характерні для усіх артерій.
(2 правильні відповіді)
A) По них тече артеріальна кров;
Б) по них тече венозна кров;
B) по них кров тече до серця;
Г) по них кров тече від серця;
Д) по них кров тече з найбільшою швидкістю;
Е) у них найнижчий тиск.

У завданнях 8,9 упишіть пропущені в тексті слова
8. Білок крові, здатний приєднувати кисень, називається _______________.

9. Хвороба, за якої уповільнюється зсідання крові, називається ________.

3 рівень
У завданні 10 необхідно встановити відповідність інформації, утворити логічні пари. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, доберіть відповідник, позначений БУКВОЮ.
10. Установіть відповідність між органами серцево-судинної системи та їхніми функціями.
1. Серце;            А) Здійснюють газообмін;
2. артерії;            Б) виконує роль насоса;
3. вени;               В) по ним тече кров від серця до органів і тканин;
4. капіляри.         Г) по ним тече кров від органів і тканин до серця;
                           Д) захищають від інфекцій.

Завдання 11 передбачає встановлення логічної послідовності дій (явищ, процесів тощо). Цифрі 1 у таблиці має відповідати буква, що позначає обрану вами першу дію; цифрі 2 – буква, що позначає другу дію, і т. д.
11. Установіть послідовність дій при наданні першої допомоги при артеріальній кровотечі.
A) Накласти стерильну артеріальну пов’язку;
Б) транспортувати в лікарню;
B) накласти джгут вище рани;
Г) накласти стисну пов’язку;
Д) обробити рану.

 

4 рівень
12. Поясніть, як будова еритроцита пов’язана з його функціями.

ІІ варіант

1 рівень
Завдання 1-6 мають по чотири варіанти відповідей, із яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Виберіть правильну відповідь.
1. Укажіть людину, яка при переливанні прриймає кров:
А) донор;
Б) переносник;
В) реципієнт;
Г) потерпілий.

2. Виберіть камеру серця, де закінчується мале коло кровообігу:
А) праве передсердя;
Б) правий шлуночок;
В) ліве передсердя;
Г) лівий шлуночок.

3. Укажіть, якою буквою на малюнку позначені лейкоцити: 

 

4. Позначте вміст лейкоцитів в 1 мм^3 крові у здорової людини:
А) 4-5 млн;
Б) 200-300 тис.;
В) 6-8 тис.;
Г) 1 млн.

5. Визначте показник аналізу крові, що є ознакою недокрів’я :
A) збільшення кількості тромбоцитів;
Б) збільшення кількості еритроцитів;
B) зниження кількості еритроцитів;
Г) збільшення кількості лейкоцитів.

6. Укажіть судину, що бере початок з правого шлуночка:
А) аорта;
Б) легенева артерія;
В) легенева вена;
Г) нижня порожниста вена.

2 рівень
Завдання 7 передбачає вибір КІЛЬКОХ правильних  варіантів відповідей із запропонованих варіантів.
7. Укажіть судини, по яких тече венозна кров.
(3 правильні відповіді)
A) Аорта;
Б) легенева вена;
B) легенева артерія;
Г) стегнова артерія;
Д) нижня порожниста вена;
Е) верхня порожниста вена.

У завданнях 8,9 упишіть пропущені в тексті слова
8. Білок крові, здатний утворювати тромб, називається ________________.

9. Хвороба, за якої відбувається крововилив у мозок, називається _________.

3 рівень
У завданні 10 необхідно встановити відповідність інформації, утворити логічні пари. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, доберіть відповідник, позначений БУКВОЮ.
10. Установіть відповідність між назвою хвороби та її характеристикою.
1. Тромбофлебіт;             А) Уповільнення зсідання крові;
2. гемофілія;                     Б) утворення тромбу у венах;
3. аритмія;                        В) звуження кровоносних судин;
4. атеросклероз.              Г) порушення серцевого ритму;
Д) утворення тромбу в міокарді.

Завдання 11 передбачає встановлення логічної послідовності дій (явищ, процесів тощо). Цифрі 1 у таблиці має відповідати буква, що позначає обрану вами першу дію; цифрі 2 – буква, що позначає другу дію, і т. д.
11. Установіть послідовність дій при наданні першої допомоги при венозній кровотечі.
A) Накласти стерильну пов’язку;
Б) транспортувати в лікарню;
B) накласти джгут нижче рани;
Г) накласти стисну пов’язку на рану;
Д) обробити рану.

 

4 рівень
12. Поясніть механізм фагоцитозу
.

Категория: Цикл уроків "Кров і кровообіг" | Добавил: Елена (23.11.2016)
Просмотров: 986 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
avatar
1 tany_12sha • 21:14, 14.02.2022
А є відповіді
avatar